Oferta

Węgiel aktywowany z łupin orzechów kokosowych

 

 

 Zastosowanie:
Wysoko gatunkowe złoże węgla aktywowanego z łupin orzechów kokosowych. Używane do usuwania z wody zanieczyszczeń organicznych, związków chloru, części metali ciężkich (m. in. ołowiu) oraz innych rozpuszczonych w wodzie szkodliwych substancji. Złoża węgla aktywnego wykorzystywane są w poprawie utlenialności wody. Węgiel aktywny cechuje bardzo wysoka zdolność adsorpcji, zwłaszcza w odniesieniu do węgla antracytowego i bitumicznego.
Jak sama nazwa wskazuje, wytwarzany jest w oparciu o łupiny orzechów poddanych procesom odparowania i aktywacji chemicznej oraz wysokotemperaturowej. Powstaje wtedy skomplikowana porowata struktura złoża, która wydajnie zwiększa powierzchnię wchłaniania i filtracji. Naturalne pochodzenie węgla aktywowanego z łupin orzechów kokosowych i proces aktywacyjny dają w efekcie idealny produkt do filtracji zanieczyszczeń o dużym wachlarzu wagi molekularnej, zarówno pochodzenia organicznego jak i chemicznego.

 

Właściwości
Forma fizyczna czarne, chropowate granulki

Temperatura pracy

10°C
Gęstość w wodzie 1,4 g/ml

Twardość

min. 95%
Wilgotność 2%

Współczynnik ścieralności

85%
pH 9-11

 
Kontakt
ul. Krotoszyńska 152
63-400 Ostrów Wlkp.
tel., fax: (62) 738 13 86
tel. serwis: 501 463 931
biuro@filtry-woda.pl
Realizacje
filtry do wody ostrów,filtry do wody pleszew,filtry do wody jarocin,filtry do wody kalisz,filtry do wody konin,filtry do wody krotoszyn,filtry do wody Kępno,filtry do wody sieradza,filtry do wody turek