Oferta

Wkład odżelaziający

 

 

 

Temperatura pracy (°C)
Żywotność (miesiące)
2-45
3-6*

* żywotność wkładu zależy od jakości filtrowanej wody.

 

Wkłady odżelaziające zawierają specjalny drobnoziarnisty granulat o dużej zdolności wychwytywania jonów żelaza. Wkłady zaprojektowano z myślą o tym, aby jak najskuteczniej poprawić smak i zapach wody, usuwając jej specyficzny metaliczny posmak. Wkłady posiadają własny filtr końcowy, zapobiegający wydostawaniu się cząstek granulatu poza filtr.

 

 

Wkłady z aktywowanym węglem i złożem KDF

 

 

 

Temperatura pracy (°C)
Żywotność (miesiące)
2-45
3-6*

* żywotność wkładu zależy od jakości filtrowanej wody.

 

Wkłady te są wkładami filtracyjnymi z granulowanego węgla aktywnego z dodatkowym czynnikiem KDF-55, który ma właściwości bakteriostatyczne- tworzy swoiste mikroogniwo, wytwarzając jednocześnie pole elektryczne, w którym bakterie nie mogą się rozmnażać. KDF55 działa również bakteriobójczo. Miedź, wchodząc w reakcję z jednym z enzymów podtrzymujących proces rozmnażania się bakterii, niszczy je. Ponadto dzięki KDF zachodzi wiele reakcji utleniania i redukcji, zmniejszających stężenie żelaza, ołowiu, arsenu i kadmu. Skutecznie też są usuwane siarkowodór i chlor. Czynnik ten zastąpił stosowane powszechnie srebro; stwierdzono bowiem, że tlenek srebra może być czynnikiem toksycznym i rakotwórczym.

 

Wkład ceramiczny

 

 

 

 

 

Mikronaż
Temperatura pracy (°C)
Żywotność (miesiące)
0,5
2 –45
3 – 6*

* żywotność wkładu zależy od jakości filtrowanej wody.

 

Wykonany został z naturalnego tworzywa, które zostało uformowane w procesie wypalania. Usuwa zanieczyszczenia mechaniczne w tym niektóre bakterie, wirusy i cysty. Wkład po wyczerpaniu zdolności filtracyjnej, może być poddany procesowi regeneracji oraz ponownie wykorzystany. Regeneracja odbywa się poprzez opłukanie wkładu pod bieżącą wodą przy użyciu szorstkiej ściereczki.

 

 


 
Kontakt
ul. Krotoszyńska 152
63-400 Ostrów Wlkp.
tel., fax: (62) 738 13 86
tel. serwis: 501 463 931
biuro@filtry-woda.pl
Realizacje
filtry do wody ostrów,filtry do wody pleszew,filtry do wody jarocin,filtry do wody kalisz,filtry do wody konin,filtry do wody krotoszyn,filtry do wody Kępno,filtry do wody sieradza,filtry do wody turek